GraphQL.cz/Fórum/Jaké nástroje pro logování doporučujete pro GraphQL?

Jaké nástroje pro logování doporučujete pro GraphQL?

Když se zabývám implementací GraphQL do svých projektů, často narážím na otázku logování. Vím, že logování je klíčové pro sledování výkonu a detekci chyb, ale nejsem si jistý, které nástroje jsou pro GraphQL nejlepší. Mám na mysli nejen sledování dotazů a mutací, ale také monitorování latence a případných chybových stavů. Zajímalo by mě, jestli někdo z vás má zkušenosti s konkrétními knihovnami nebo frameworky, které byste mohli doporučit. Například, slyšel jsem o některých řešeních jako Apollo Server a jejich integrované možnosti logování, ale nevím, jestli to stačí pro komplexní řešení. Možná existují i jiné specializované nástroje, které by mohly poskytnout lepší přehled o API a pomoci při ladění výkonu. Také bych rád věděl, jestli máte tipy na to, jak efektivně spravovat logy – třeba jak je strukturovat nebo ukládat tak, aby byly snadno dostupné pro analýzu. A co otevřené zdroje? Existuje něco, co by mohlo být užitečné a není příliš složité na nastavení? Jaké máte zkušenosti s integrací logovacích nástrojů do vašeho vývojového workflow? Budu vděčný za jakékoli rady nebo doporučení!

171 slov
1.7 minut čtení
15. 1. 2025
Jaroslav Bureš

Zdravím, s logováním pro GraphQL mám pár zkušeností. Pokud používáš Apollo Server, tak tam je zabudovaný middleware, který ti pomůže s logováním dotazů a chyb. Je to fajn, ale pokud chceš něco víc robustního, doporučil bych se podívat na Sentry nebo Datadog. Tyhle nástroje ti poskytnou solidní monitoring výkonu a chyby ti pošlou přímo do dashboardu. Co se týče strukturování logů, doporučuji používat JSON formát. Snadno se s tím pracuje a můžeš to pak snadno analyzovat třeba pomocí ELK stacku. Otevřené zdroje jako Grafana nebo Prometheus jsou taky super pro monitorování, ale může to být trochu složitější na nastavení. Hlavně nezapomeň logy ukládat na místo, kde je snadno najdeš – nějaký cloud storage nebo server. Zkrátka experimentuj s různými nástroji a najdi si to, co ti nejvíc vyhovuje.

128 slov
1.3 minut čtení
31. 1. 2022
Viktor Kalous

Zkus se podívat na Apollo Server, má docela fajn vestavěné logování. Můžeš si tam nastavit middleware pro sledování dotazů a mutací, což ti dá dobrý přehled o tom, co se děje. Jo a taky je dobré si pohrát s nějakým sledovacím nástrojem jako Datadog nebo Sentry, ty umí chytat chyby a latenci, což je super pro debugging. Pokud chceš něco free, tak třeba Grafana s Prometheus může udělat slušnou práci. Co se týče managementu logů, doporučuji použít strukturované logy, třeba v JSONu, to pak usnadní analýzu. Můžeš je ukládat do ElasticSearch a pak vyhledávat pomocí Kibana. Je to trochu víc práce na začátku, ale pak se to vyplatí. Integrace různých nástrojů záleží na tvém stacku, ale většina z nich má docela solidní dokumentaci, takže bys měl najít něco, co ti sedne.

131 slov
1.3 minut čtení
4. 12. 2020
Milan Kalous

Pokud jde o logování pro GraphQL, tak Apollo Server má fakt fajn možnosti. Můžeš si nastavit middleware, které loguje všechny dotazy, a tím pádem získáš nějaký základní přehled. Ale pokud chceš víc detailů, zkus třeba graphql-middleware pro custom logiku. Dobrý nápad je taky použít Prometheus a Grafana, to ti dá super vizualizaci latence a chybovosti. Na ukládání logů je skvělé Elastic Stack, to ti umožní vyhledávat a analyzovat logy hrozně efektivně. Z otevřených zdrojů je na tom dobře třeba Sentry na monitorování chyb. Když to všechno spojíš, dostaneš solidní monitoring a logging řešení. A co se týče strukturování logů, klidně si vytvoř nějaký standardní formát JSON – to se pak dobře parsuje a filtrovat. Jinak se snaž mít logy asynchronně, ať ti to nezpomalí API, a měj je dobře pojmenovaný, aby bylo jasný, co k čemu patří.

137 slov
1.4 minut čtení
12. 4. 2022
Eliška Vrbová
GraphQL.cz/Články/Logování API aktivit
Implementace logování pro GraphQL: Nejlepší praktikyPodrobný průvodce, jak efektivně implementovat logování aktivit v GraphQL aplikaci za účelem sledování výkonu a odhalování chyb.
1000 slov
10 minut čtení
19. 4. 2020
Ondřej Kučera
Přečíst článek
Podobné otázky