GraphQL.cz/Fórum/Mockování GraphQL API pro testování

Mockování GraphQL API pro testování

Narazil jsem na problém při testování mé aplikace, která využívá GraphQL API. Potřeboval bych nějaký jednoduchý způsob, jak moct mockovat to API, aby mi to usnadnilo práci. Chci mít možnost simulovat různé odpovědi, které by mi API mohlo vracet, a to bez toho, abych musel spoléhat na skutečné serverové volání, což často bývá pomalé nebo nespolehlivé. Existují nějaké knihovny nebo nástroje, které by mi pomohly se snadným mockováním? Jaké jsou nejlepší praktiky, které bych mohl použít k simulaci různých scénářů? Je lepší dělat mockování na úrovni jednotlivých komponentů nebo spíš celého API? A co vlastně doporučujete pro integraci těchto mocků do mých testů? Mám používat nějaký specifický framework, nebo se dá vše udělat čistě pomocí JavaScriptu bez dalších závislostí? Taktéž by mě zajímalo, jak se vyhnout problémům s asynchronními voláními a jestli existují osvědčené postupy pro synchronizaci mockovaných odpovědí s reálnými voláními. Každá rada by byla víc než užitečná!

149 slov
1.5 minut čtení
22. 6. 2024
Marek Beran

Když chceš mockovat GraphQL API, tak fakt doporučuju podívat se na knihovny jako Apollo Server nebo MSW (Mock Service Worker). Ty ti umožní snadno simulovat odpovědi a napodobit chování skutečného API. Můžeš si nastavit různé scénáře, což je super pro testování různých stavů.

Co se týče toho, jestli mockovat na úrovni komponentů nebo celého API, tak záleží na tvé aplikaci. Pro komponenty to může být rychlejší a jednodušší, ale pro kompletní testy je lepší mít mock celé API.

Integrace do testů – pokud používáš Jest nebo nějaký jiný testovací framework, tak to půjde snadno. Můžeš si třeba napsat utility funkce pro vracení mockovaných dat a pak je volat v testech. Na asynchronní volání bacha, doporučuju používat async/await, abys měl jistotu, že se ti reakce správně synchronizují.

Nezapomeň taky na to, že bys měl mít nějakou logiku pro různé odpovědi – třeba když něco nevyjde nebo je tam chyba. To ti pomůže pokrýt všechny možné scénáře. Takže shrnuto, hodně štěstí s mockováním! Je to skvělý způsob, jak ušetřit čas a zefektivnit testy.

173 slov
1.7 minut čtení
21. 11. 2024
Šárka Adámková

Mockování GraphQL API je fakt užitečné, když chceš testovat bez spolehlivosti reálných serverů. Doporučuji použít knihovny jako Apollo Client, který má vestavěnou podporu pro mockování. Můžeš si snadno nastavit odpovědi pro konkrétní dotazy a mutace, což ti umožní simulovat různé scénáře.

Když přemýšlíš o tom, jestli mockovat komponenty nebo celé API, záleží to na tvých potřebách. Mockování celého API může být jednodušší na začátek, ale když se dostaneš k testování konkrétních komponent, tak je fajn mít detailní mocky pro ty specifické části.

Pokud jde o integraci do testů, jestli používáš Jest nebo Mocha, tak obě mají možnosti, jak si nastavit mocky před testováním. Zkus třeba jest.mock() pro snadné mockování funkcí.

S asynchronními voláními doporučuji používat async/await a pak mocky vracet pomocí Promise.resolve(), aby to vypadalo jako skutečná API volání. Takže tvoje testy budou víc realistické.

Hlavně si dej pozor na to, abys měl konzistentní odpovědi v mockovaných voláních, to ti ušetří spoustu problémů při ladění. Takže shrnutí: zaměř se na Apollo pro GraphQL mocky a synchronizaci s asynchronními voláními pomocí Promises. To by ti mělo pomoct!

173 slov
1.7 minut čtení
15. 9. 2021
Radka Bartošová

Když chceš mockovat GraphQL API, tak doporučuji zkusit nějakou knihovnu jako je Apollo Client MockedProvider nebo jest a jeho mockování. Je to docela jednoduché, můžeš si vytvořit mockované odpovědi přímo ve tvých testech. Vytvoříš si fiktivní data a pak si je napojíš na komponenty, které testuješ.

Pokud jde o úroveň mockování, záleží na tom, co potřebuješ. Pokud testuješ jednotlivé komponenty, tak klidně mockuj jen ty odpovědi, co potřebuješ pro daný komponent. Na druhou stranu, pokud děláš integraci, tak se vyplatí mít mockované celé API, abys viděl interakci mezi víc komponentama.

S asynchronními voláníma bys měl být opatrný. Použij async/await nebo Promise.resolve(), aby ses vyhnul problémům s časováním. Ověřuj si, že tvoje mockované odpovědi vrací data ve správném formátu a čase, aby to odpovídalo reálným voláním.

Co se týče integrace do testů, jestli používáš Jest nebo něco podobného, tak máš hned hotovo. Stačí to zapojit do kontextu testu a jedeš dál bez nutnosti mít běžící server. Obecně platí udržovat mocky co nejblíž reálnému chování API, aby ti to pak lépe fungovalo i v produkci.

171 slov
1.7 minut čtení
15. 3. 2024
Ondřej Janků
GraphQL.cz/Články/Testing GraphQL APIs
Nejlepší praktiky pro mockování GraphQL API při testováníTento článek se zaměřuje na efektivní způsoby mockování GraphQL API, které pomohou zlepšit vývojové workflow a usnadnit testování.
1000 slov
10 minut čtení
4. 7. 2020
Ondřej Kučera
Přečíst článek
Podobné otázky