GraphQL.cz/Fórum/Můžu sledovat všechny dotazy pomocí Apollo Client DevTools?

Můžu sledovat všechny dotazy pomocí Apollo Client DevTools?

Takže, mám takovou otázku ohledně Apollo Client DevTools. Přemýšlím, jestli je možné pomocí těchto nástrojů sledovat úplně všechny dotazy, které dělám na GraphQL serveru. Vím, že DevTools jsou super užitečné pro ladění a monitorování, ale co když chci mít přehled o všech těch dotazech, co se posílají? Je tam nějaká možnost jak si zobrazit všechny ty requesty a response přímo v tomhle rozhraní? Zajímalo by mě, jestli je možný nějak zapnout detailní logování nebo něco podobného, abych měl možnost sledovat každý jednotlivý dotaz, co se provádí. A co třeba cachování? Jak to funguje v kombinaci s tím sledováním? Mám pocit, že bych tím mohl ušetřit dost času při ladění, než abych pořád procházel dokumentaci nebo hledal chyby v kódu. Takže pokud máte nějaké zkušenosti nebo tipy ohledně sledování dotazů v Apollo Client DevTools, dejte mi vědět! Děkuju!

137 slov
1.4 minut čtení
1. 3. 2023
Věra Havlová
Věra Havlová

Jasně, Apollo Client DevTools jsou fakt užitečný pro sledování dotazů. Můžeš vidět všechny dotazy, co se posílají na server, včetně jejich odpovědí. Když otevřeš DevTools, tak tam uvidíš sekci s dotazy a můžeš sledovat, co všechno se děje. Co se týče detailního logování, tak tam není přímo možnost zapnout nějaký globální log, ale můžeš si přidat middleware nebo použít Apollo Link, abys mohl logovat všechny requesty a odpovědi, což je fajn pro debugging. A co se týče cachování, tak Apollo to dělá automaticky a má to vliv na to, co se ti zobrazuje v těch DevTools. Můžeš si tam porovnávat response z cache a zjistit, jestli se něco změnilo. Takže jo, určitě ti to ušetří čas, když budeš mít přehled o tom, co posíláš a co dostáváš zpátky.

128 slov
1.3 minut čtení
1. 6. 2024
Renata Macková
Renata Macková

Jasně, Apollo Client DevTools jsou fakt super na sledování dotazů a můžeš tam vidět všechny requesty, co posíláš na server. Když otevřeš DevTools, tak bys měl mít sekci, kde se ti zobrazuje historie dotazů a odpovědí. Můžeš tam vidět i detaily jako trvání, payload a podobně. Co se týče logování, tak konkrétně v DevTools není nějaká extra možnost zapnout detailní logy, ale můžeš si v kódu přidat interceptory nebo logovat přímo v Apollo Clientu.

K cachování – to je taky dost zajímavý. Apollo Client automaticky cachuje odpovědi podle toho, jak je konfigurovaný, takže když uděláš stejný dotaz víckrát, tak by měl vrátit data z cache místo znovu ze serveru. Můžeš si tím ušetřit spoustu času při ladění, protože při chybách můžeš rychle zjistit, jestli ti data přicházejí správně nebo jestli je problém jinde. Pokud chceš opravdu mít přehled nad vším, doporučil bych prozkoumat Apollo Client API a zapracovat nějaké logging funkce do svého kódu. Takže jo, sledování dotazů bys měl zvládnout bez problémů.

164 slov
1.6 minut čtení
25. 6. 2024
Lenka Stehlíková
Lenka Stehlíková

Jasně, Apollo Client DevTools je fakt fajn pro sledování dotazů. Můžeš tam vidět všechny GraphQL dotazy, co se posílají na server, a to v reálném čase. Když otevřeš DevTools, tak uvidíš sekci, kde jsou zobrazený všechny requesty a jejich odpovědi. Můžeš si tam taky prohlížet cache, což je super, protože ti to ukáže, co už bylo načteno a jestli se něco opakuje.

Pokud jde o detailní logování, tak na to přímo v DevTools není nějaký extra přepínač, ale můžeš použít Apollo Client middleware nebo linky k logování dotazů a odpovědí v konzoli. Takže když chceš mít úplný přehled, můžeš si přidat nějaký custom logger do svého Apollo Clientu.

Cachování se hodně dobře integruje s DevTools, protože ti to ukáže, co je už v cache a co se musí načíst znova. Tím ušetříš čas u ladění a můžeš snadno zjistit, jestli třeba dotaz vrací data z cache nebo ze serveru. Je to fakt užitečný nástroj pro rychlý vývoj a odhalování problémů.

160 slov
1.6 minut čtení
20. 1. 2024
Eliška Růžičková
Eliška Růžičková
Podobné otázky