GraphQL.cz/Fórum/Které knihovny podporují caching v GraphQL?

Které knihovny podporují caching v GraphQL?

Zajímalo by mě, jaké knihovny vlastně podporují caching, když pracujeme s GraphQL? Vím, že tento koncept může být docela kritický pro výkon aplikací, obzvlášť když se jedná o časté dotazy na server. Caching by měl pomoci snížit latenci a zátěž na serveru tím, že se některé výsledky dotazů ukládají a mohou se znovu použít bez nutnosti opětovného volání API. Ale co se týče konkrétních knihoven, které to umí? Existuje něco, co byste doporučili? Zvažuji možnosti jako Apollo Client nebo Relay, ale nejsem si jistý, jak dobře tyto knihovny implementují caching a jaké jsou jejich výhody a nevýhody. Možná i nějaké další alternativy by byly užitečné. Vím, že existují různé strategie pro caching, jako je in-memory cache nebo persistent storage, ale zdá se mi to docela zamotané. Jaký máte názor na použití caching s GraphQL? A jaké konkrétní knihovny byste doporučili pro efektivní implementaci? Rád bych slyšel o vašich zkušenostech a tipech! Myslím, že to může být velmi užitečné nejen pro mě, ale i pro ostatní vývojáře, kteří chtějí maximalizovat výkon svých aplikací. Takže pokud máte nějaké tipy nebo rady ohledně caching v GraphQL a knihoven, které ho podporují, sem s nimi!

191 slov
1.9 minut čtení
15. 9. 2023
Bohuslav Dostál

Když mluvíme o caching v GraphQL, tak Apollo Client je jedna z nejvíc rozšířených knihoven, co se týče implementace. Má docela silný in-memory caching systém, který snižuje počet dotazů na server. Můžeš si nastavit různé strategie, jako třeba cache-first nebo network-only, což ti dává flexibilitu. Pak je tu Relay, který je taky fajn, ale je trochu složitější na pochopení a nastavení. Pokud chceš něco lehčího a rychlejšího na implementaci, můžeš zkusit urql – ta má taky caching a je dost přímočará. Mimo to existují i další knihovny jako GraphQL Request nebo apollo-server-cache-redis pro server-side caching, když bys chtěl použít nějakou persistentní cache. Zkrátka, zamysli se nad tím, co přesně potřebuješ a vyber si podle toho. Caching může fakt hodně pomoct s výkonem a latencí, takže se to určitě vyplatí řešit.

130 slov
1.3 minut čtení
28. 5. 2023
Oldřich Hrdlička

Caching s GraphQL je fakt důležité, hlavně pokud se snažíš ušetřit na latenci a snížit zátěž serveru. Apollo Client je jedna z nejpoužívanějších knihoven a má docela solidní caching mechanismus. Můžeš ukládat data do in-memory cache, což je rychlý, a s tím se dá pracovat i s persistent storage, když chceš uchovat data i po refreshi. Na druhou stranu, Relay taky není špatný, zvlášť když jde o větší aplikace – má svůj vlastní způsob cachování a optimalizaci dotazů, ale může být trošku složitější na pochopení. Pokud hledáš něco jiného, tak třeba Urql je lehká alternativka, co taky podporuje caching a snadno se integruje. Z mé zkušenosti, Apollo je v pohodě pro začátečníky a nabízí spoustu funkcí, takže bych to doporučil jako první volbu. U Relay bych se zamyslel, jestli ho potřebuješ na složitější projekty. Takže se neboj experimentovat a najít to, co ti nejvíc vyhovuje!

145 slov
1.5 minut čtení
6. 4. 2024
Bohumil Netolický

Když se bavíme o caching v GraphQL, tak Apollo Client je určitě jednou z nejpopulárnějších knihoven. Má vestavěný caching mechanismus, což ti umožní snadno ukládat a znovu používat výsledky dotazů. Je to dost flexibilní a hodně lidí na to spoléhá, takže máš k dispozici i spoustu dokumentace a komunitní podporu.

Pak je tu Relay, který má taky slušný caching. Je to ale víc zaměřený na optimalizaci pro velké aplikace a může být složitější na pochopení, pokud s tím začínáš. Ale pokud chceš něco opravdu výkonného a jsi ochoten se ponořit do detailů, tak je to dobrá volba.

Další alternativy jako urql nebo SWR (i když není primárně určený pro GraphQL) taky nabízí nějaké možnosti caching, ale Apollo a Relay jsou asi ty hlavní. Já bych doporučil začít s Apollo, pokud jsi v tom nováček, protože je to víc user-friendly.

Caching strategie jako in-memory nebo persistent storage závisí hodně na tvých potřebách. Ale celkově se caching v GraphQL vyplácí, určitě to stojí za zkoušku.

162 slov
1.6 minut čtení
21. 11. 2023
Michal Šváb
GraphQL.cz/Články/Caching strategií
Optimalizace výkonu s cachingem v GraphQL dotazechPrůvodce k implementaci cachingových technik v GraphQL pro zlepšení výkonu a snížení latence dotazů.
1000 slov
10 minut čtení
26. 1. 2022
Andrea Malá
Přečíst článek
Podobné otázky